Aby wygrać kilka tysięcy lub milionów, ludzie mogą robić różne głupie rzeczy podczas kłótni.
Koktajl perłowy
Kleopatra założyła się z Markiem Antoniuszem, że podczas kolacji wypije ocet winny o wartości 10 milionów sestercji. Królowa wygrała zakład, ponieważ najpierw wrzuciła do szklanki dużą perłę. Po reakcji węglanu wapnia z kwasem otrzymano napój zdatny do picia.
Zwiedzanie Białego Domu bez umówionej wizyty
Shaquille O’Neal założył się ze swoim trenerem o 1000 pompek, że uda mu się wejść do Białego Domu, aby odwiedzić Obamę. Ochrona rezydencji rozpoznała koszykarza, ale i tak przegrała zakład. Wszak pierwsza osoba stanu jest wszędzie szczególnie pilnie strzeżona.
Honore de Balzac, znawca kobiecej natury
Balzac założył się z przyjacielem o zapłatę za kolację w miłej restauracji, że uda mu się bezbłędnie rozpoznać po wyglądzie, kim są dwie kobiety, które spotkał w parku. Twierdził, że piękna blondynka jest bezdzietną paryżanką, a kłopotliwa brunetka angielską gospodynią z jednym dzieckiem. W rzeczywistości blondynka okazała się zamężną Niemką z dwójką dzieci, a kobieta o ciemnych włosach była Francuzką, która nie miała nic przeciwko spędzeniu wieczoru z panami.
Zakład o światło księżyca
W 1960 r. Anglik David Threlfall postawił u bukmachera 10 funtów, że człowiek poleci na Księżyc w ciągu 10 lat. Miał szczęście, bo w 1969 r. Amerykanie wylądowali na satelicie Ziemi. Otrzymał 10 000 funtów, za które kupił luksusowy samochód sportowy. Brytyjczyk rozbił go już w pierwszym roku swojej kariery.
Mężczyzna czy kobieta?
W drugiej połowie XVIII wieku d’Eonne de Beaumont mieszkała w Londynie, podając się za francuską arystokratkę. Nie miał zarostu, ale miał zaokrąglone ręce, nogi i obrzęki wokół klatki piersiowej. Mimo kobiecego wyglądu, Anglicy nie wiedzieli dokładnie, jakiej płci jest mężczyzna. Założyli się o zakład, który w 1774 r. był wart 120 000 funtów. Prawda została odkryta dopiero po śmierci D’Eona. W 1810 r. w gazetach pojawiła się informacja, że jest pełnoprawnym mężczyzną. Po tym wydarzeniu tysiące funtów przeszło z rąk do rąk.
Kontrowersje dookoła świata
W 1888 roku założono się o to, czy dziennikarka News of the World, Nellie Bly, czy korespondentka Cosmopolitan szybciej okrąży świat. Dziewczynki ruszyły w przeciwnych kierunkach, ale trasą bohatera Juliusza Verne’a. Nellie Bly wygrała wyzwanie, wracając po 72 dniach do punktu wyjścia.
Wyścig rzeźników i arystokratów
W XVIII wieku angielski gruby rzeźnik Bullock założył się z młodym sportowcem, hrabią Barrymore, o imponującą sumę, że pokona go na dystansie 100 metrów. W ten sposób grubas wybrał miejsce zawodów i miał 35 metrów przewagi. Hrabia nie mógł dotrzeć do mety jako pierwszy, ponieważ wyścig odbywał się na najwęższej angielskiej ulicy, którą całkowicie blokował imponujących rozmiarów rzeźnik.
10-sekundowy film
Jeden z przyjaciół Tonino Guerry założył się z nim, że nie będzie w stanie napisać pełnego scenariusza do filmu trwającego nie dłużej niż 10 sekund. Wymyślił jednak najkrótszy film o starcie rakiety kosmicznej i odliczaniu, w ostatnich sekundach którego kobieta oglądająca go w telewizji mówi do słuchawki telefonu: „Już go nie ma”.
Frak bez ogona
Na początku XIX wieku angielski lord Spencer założył się, że pojawi się na balu w sukni z obciętymi ogonami. Nikt nie uznałby jego stroju za nieprzyzwoity. Arystokrata wygrał zakład i sprawił, że skrócone ogony stały się modne.
Czarne dziury
Stephen Hawking założył się z kolegą, że w źródle Swan X-1 brakuje czarnej dziury. Jego przeciwnik wygrał roczną prenumeratę magazynu Penthouse. Hawking poniósł kolejną porażkę i przegrał encyklopedię baseballu, gdy założył się, że w czarnej dziurze informacja znika bez śladu.